Pomeranian kategorisinde 30 ilan bulundu.
 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Pomeranian

Orta Avrupa menşeli bir tür olan Pomeranian köpekler, tarihte ilk defa 1700'lü yılların sonunda ortaya çıkmıştır. Atalarının ne zaman üretilmiş olduğu yönünde ise net bir bilgi yoktur. Pompom veya Pom olarak da adlandırılan köpeğin anavatanı, Doğu Almanya ve Kuzey Polonya civarındaki Pomeranya ismi verilen bir yerdir. Alman Spitz köpeğinin soyundan gelmiş olsa bile süs köpeği türünün en bilinen örneklerinden birisidir.

Pomeranian Fiyat

Pomeranian fiyat farklılık gösterirken genellikle geniş bir aralığın bulunmuş olduğunun hemen altını çizmek lazım. Şu an için piyasada en ucuz olanı 4.500 TL iken, farklı özelliklerine göre bunun 30.000 TL'ye kadar çıkması söz konusudur. Bu kadar geniş bir fiyat aralığının olmasının değişik nedenleri vardır.

Her şeyden önce köpeğin saf ırk olup olmaması büyük bir önem arz eder. Eğer kırma olursa daha düşük bir ücret üzerinden satılır. Bundan dolayı satın alma öncesinde ilgili konuya kesinlikle dikkat etmek gerekiyor. Aynı zamanda renk de belirleyici bir etmendir. Bazı renkler daha fazla rağbet görür. bu da ücreti kesinlikle etkiler.

Hayvanın sağlık durumunu hiçbir şekilde unutmamak lazım. Bundan dolayı satın alınacak köpeğin ilk olarak çok kapsamlı bir biçimde veteriner kontrolünden geçirilmesi lazım. Böylelikle olası problemler varsa hemen ortaya çıkacaktır. Güvenilir platformlar üzerinden satın alınmasına dikkat edilmelidir.

Satılık Pomeranian

Pomeranian köpek satılık ilanları son derece çoktur. Bunları görüntüledikten sonra hayvanın özelliklerine bakarak satın alma işlemini ona göre yapmanız çok mantıklı bir hareket olacaktır. Belli sınıflandırmalar hemen öne çıkar. Örneğin bu ırkın bazı örneklerinde ayı suratın söz konusu olmasından dolayı birçok kişi için bu özel bir durumdur. İşte bu özelliği fiyata da net bir biçimde yansımıştır. Oldukça sevimli olmalarından ötürü birçok kişinin ilk seçimi olmasıyla dikkatleri hemen üzerinde toplar.

Aynı zamanda ırk garantili olan satılık Pomeranian köpek ilanlarının bulunmuş olduğunu da hemen eklemek lazım. Burada kastedilen şey ise köpeğin kesinlikle kırma olmamasıdır. Ebeveynlerinin Pomeranian olmasından dolayı günümüzde en çok satılan köpeklerden birisi olmasını sağlamıştır.

Sağlık garantili olarak ilanı verilmiş olan Pomeranian türü köpekler de söz konusudur. Bunların herhangi bir sağlık sorunu söz konusu değildir. Aynı zamanda iyi bir biçimde yetiştirilmiştir. Eğitimli olmaları ise dikkat çeken bir diğer özelliklerinin arasında bulunur.

Görüldüğü üzere satılık olarak internet üzerinden ilana çıkmış olan Pomeranian türü köpeklerin her türlü özelliği çok net bir biçimde ifade edilmiştir. Bu durum, köpek satın almak isteyen kişiler için kesinlikle büyük bir fırsat olarak dikkat çeker. Ayrıca ilgili ırka dair gerçek ve orijinal olan resimlerin de bulunmuş olduğunu hemen eklemek lazım. Yavru ile yetişkin olmak üzere de yapılan bir sınıflandırma vardır.

Yavru Pomeranian

Yavru Pomeranian, oldukça sevimlidir. Bunun yanı sıra bakımının kesinlikle çok özenli bir biçimde yapılması şarttır. Hem kabarık hem de çok parlak olan tüyleri sayesinde diğer birçok türden kesin çizgilerle ayrılır. Kürk kısmının tüm özelliklerinin korunabilmesi için haftada minimum 2 defa, özel taraklarla taranması lazım. Böylelikle ilk günkü parlaklığı ve sağlıklı görünümü muhafaza edilmiş olacaktır.

Tüylerin bakımı sırasında dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar vardır. Bunların başında ise taramanın fırçalama şeklinde yapılmasıdır. Zaman zaman bazı köpeklerde kürk kısmında matlaşma ortaya çıkabilir. Bunu engellemenin yolu ise minimum 2 defa olacak biçimde, iğneli fırçanın kullanılması gerekliliğidir. Haftada bir kere, ince ve iğneli olan fırça ile tüylerin geriye doğru taranması sonuç verir. Tüy dökülme anlarında bunun sıklığının arttırılması mühimdir.

Pomeranian için ayrıca tırnak bakımı da büyük bir önem arz eder.  Özellikle çok daha rahat bir biçimde hareket edebilmesi tırnaklarının ayda iki kere kesilmesi tavsiye edilir. Pati bakımını da unutmadan gerçekleştirmek mühimdir. Hem kulak kısmının hem de ağzının kontrol edilmesi, bu sürecin bir diğer parçası olarak dikkat çeker.

Her köpek gibi Pomeranian ırkının da belli dönemlerde yıkanması ve banyo ettirilmesi gerekiyor. Gerek kirlenmeye bağlı olarak gerekse ihtiyaca göre ayarlama yapılmalıdır. 4 ya da 6 hafta gibi aralıklarla bu işlemin gerçekleştirilmesi mühimdir. Bunun unutulmaması mühimdir.

Pomeranian her zaman apartmanda ve ev içinde beslenebilecek en uygun olan ırkların başında geliyor. Çok fazla yürüyüşe çıkartılmasına gerek yoktur. Özellikle ev içinde farklı birçok aktivite ve oyunlar sayesinde onun ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken temel nokta ise eşyaların üzerinden atlamasına hiçbir şekilde izin verilmemesidir. Çünkü hassas yapılarından dolayı kemiklerine zarar gelebilir.

Yavru olan Pomeranian ırkını çok erken dönemlerden eğitmeye başlamak kesinlikle büyük bir önem taşıyor. Buna göre tasma eğitimi ilk olarak yapılması gereken işlem olarak dikkat çeker. Özellikle hareketli olmalarından dolayı tasmalarını çekiştirmeleri söz konusu olabilir. Bunu yaparken mutlaka pozitif yaklaşımlar sergilenmelidir. Ödüllendirme bu işin bir parçasıdır.

Pomeranian Sahiplendirme

Pomeranian özel bir köpek türüdür. Bundan dolayı genellikle ücretsiz bir biçimde sahiplendirilmesi çok sık rastlanılan bir durum değildir. Belli bir ödeme karşılığında satın alma işlemleri yapılmalıdır. Pomeranian fiyat kontrolü gerçekleştirilmesinin sonrasında bu güzel köpeğe kavuşabilirsiniz.

Evde beslemek için uygun bir türdür. Zaten günümüzde bu köpeği satın alan insanların çok büyük bir kısmı yaşadıkları apartman dairelerinde hayvana bakarlar. Belli birtakım ihtiyaçlarının sağlıklı bir biçimde karşılanması sayesinde sorunsuz şekilde hayvanın yaşamının devam etmesi sağlanır.

Beslenme kesinlikle çok büyük bir önem arz ettiğinden bu noktada belli kriterlerin göz önünde bulundurulması lazım. Bunların arasında aktif hareketlilik, cinsiyet, kilo ve yaş öne çıkar. Beslenme planı işte tüm bu parametrelere göre oluşturulmak zorundadır. Küçük bir ırk olmasından dolayı verilecek olan gıdaların da bu noktada uyumlu olması şarttır.

Pomeranian köpek satın almış olan kişiler, kaliteli ve katkı içermeyen mamaları kullanmalıdırlar. Hayvanın sağlığı açısından bu önemlidir. Bunun yanı sıra mevcut ırkın temel özelliği çok küçük bir mideye sahip olmasıdır. Bu yüzden aşırı derecede gıda verilmesine gerek kalmaz. Günlük olarak 1/2 veya 1/4 gibi ölçekler üzerinden maksimum 2 öğün olacak şekilde gıda sunulmalıdır. Kilo almaları onlar açısından farklı birçok sorunu beraberinde getirebilir.

Her ne kadar Pomeranian köpek egzersize ihtiyaç duysa bilen yürüyüşlerin çok uzun süreli ya da mesafeli bir biçimde yapılmasına gerek kalmaz. Bu anlamda minimum yarım kilometre maksimum ise 800 metre onun için kesinlikle yeterli olacaktır. Toplamda bu aktivitenin 30 dakikayı geçmemesine dikkat edilmelidir.  

Eğer köpek dışarı çıkarılacaksa mutlaka bu işlemin çok kontrollü bir biçimde yapılması lazım. Çünkü çok hareketli bir ırk olmalarından dolayı kaçabilme, bir anda gözden kaybolma gibi yetenekleri mevcuttur. Ayrıca değişik tür köpekler, kediler, tavşanlar, yırtıcı olan kuşlara karşı korunmalıdır. Bu hayvanların Pomeranian türüne zarar vereme potansiyelleri çok yüksektir.

Bu köpek türü son derece sağlıklı olmasıyla dikkat çeker. Hem aktif hem de küçük olmasının yanı sıra özellikle küçük yürüyüşler sayesinde onun sağlığını başarılı bir biçimde korumanız mümkündür. Zaman zaman ve kesinlikle profesyonel olan veteriner kontrolünde birtakım sağlık taramalarının yapılması zorunludur.

Bunların başında ise alopesi ve nöbetler gelir. Ayrıca belli dönemlerde birçok köpekte ortaya çıkabilen alerji durumunun engellenebilmesi için de bu tip bir kontrol uzmanlar tarafından önerilir. Bunlara ek olarak katarakt, kalça displazisi, diş problemleri, kalp yetmezliği, çöken trakea, legg - calve hastalığı, hipotiroidizm, diz kapağı kayması kontrollerini ihmal etmemek lazım. Egzersiz ve beslenmeye dikkat edilmesi durumunda var olan yaşam süresinin uzatılması kesinlikle mümkündür. Böylelikle sevimli dostunuzun sağlıklı, mutlu bir biçimde hayatını devam ettirmesini rahatlıkla sağlamış olursunuz.

Pomeranian Özellikleri

Sık satın alınan ve piyasada ilgi gören bir tür olan Pomeranian, şu özellikleri ile dikkat çeker;

 • 15 yıllık bir yaşam süreleri söz konusudur. Ancak çok iyi bir biçimde bakılmaları durumunda bunun uzaması mümkündür.
 • Genellikle diğer köpek ırkları ve türleriyle sağlıklı şekilde anlaşabildiklerini ifade etmek zordur. Bu noktada iyi bir eğitim verilmesi durumunda ilgili sorunun üstesinden gelebilirsiniz.
 • Pomeranian ırkının boyutlarına baktığımız zaman bunun minimum 20, maksimum ise 27 cm olduğunu görmekteyiz.
 • Piyasadaki en hafif köpeklerden birisidir. Genellikle 1 ile 4 kg arasında değişmiş olduğunu görmekteyiz.
 • Öğrenmeye ve eğitime kesinlikle açık bir köpek ırkıdır. Bundan dolayı zeki olarak bilinirler.
 • Yeni birçok şeyi öğrenmek, onlar için adeta bir oyun gibidir. Bu da Pomeranian satın almış olan kişiler için kesinlikle büyük bir avantaj olarak dikkat çeker.
 • Sadık olmaları bir diğer özellikleridir.
 • Genellikle yabancılardan çok fazla hoşlanmazlar. Ortamda tanımadıkları birisi olduğunda tedirgin tavırlar sergilerler.
 • Onlar için oyun oynamak yaşamlarının en güzel anlarından birisi olmakla beraber kesinlikle bir ihtiyaçtır.
 • Tüyleri hem kalın hem de çok sıktır. Bu da onlara çok sevimli bir görünüm katmış olur.

Bu özellikleri ile Pomeranian köpek, en fazla tercih edilen ırklardan birisi olmasını başarmıştır.

Pomeranian Köpek

Pomeranian köpek, oldukça sevimlidir. Karakter özelliklerine baktığımız zaman cesur, meraklı ve aynı zamanda akıllı olduklarını söylemek mümkündür. Bunun yanı sıra kurcalama gibi bir özelliği vardır. Ne olursa olsun onu merak ettiği için patilerle kurcalar ve daha sonra da koklar. Bunun yanı sıra çocuklarla aralarının çok iyi olduğunu söylemek kesinlikle yanlış olacaktır. Ancak yetişmiş çocuklara sahip aileler için uygun bir seçimdir.

Birçok küçük süs köpeği gibi kendisini büyük ebatlı zanneder. Bu durum hal ve hareketlerine, karakter özelliklerine net bir biçimde yansır.  Bunun sonucunda kendisinden ebat anlamında çok büyük olan köpeklere karşı cesur ve kafa tutan tavırları hemen dikkat çeker. Havlama yoluyla kavga başlatma eğilimi vardır. Kesinlikle bunun önüne geçebilmek adına belli dönemlerde egzersizleri yaptırılması ve ayrıca yürüyüşleri hiçbir şekilde ihmal edilmemelidir.

Bekçi köpeği özelliği söz konusudur. Hem meraklı hem de kendisine olan güveni sayesinde beklentileri karşılar. Herhangi bir saldırı veya tehdit ile karşı karşıya kaldığı vakit, havlayarak sahibini hemen bundan haberdar eder. İletişimleri kesinlikle çok kuvvetli olan bir köpek türüdür.  

Pomeranian köpek çok büyümezler ve bu durum onların karakteristik olan özellikleri arasında dikkat çeker. Her ne kadar çok irini bir görünümleri olsa bile bunun nedeni tüylerinin çok fazla ve kabarık olmasıdır. Burun, yüz ve kafasına bakıldığında bir tilkiye benzedikleri sonucuna hemen varabilirsiniz.

Renk açısından farklı birçok opsiyonun olduğunu ifade etmek lazım. Genellikle açık renkli olarak doğarlar. Ancak zamanla tüylerinin kararması, renginin değişmesi ve daha koyu bir hale gelmesi söz konusudur. Samur, gri, taba, krem, kiremit kırmızısı, kahverengi ve beyaz en çok görülen renklerin arasında dikkat çeker.

Pomeranian göz kısmının yuvarlak ve sevimli olması, onların oldukça tatlı bir biçimde bakmalarının en temel nedenidir. Mavi, siyah ve kahverengi renkler bu ırkta en çok karşılaşılan göz rengi olarak tanımlanır. Bunun yanı sıra insanın içini ısıtan ve aynı zamanda mutluluk veren bakışlara sahip olduklarının altını çizmek gerekiyor.

Kulak kısmı kafasına gömülü bir biçimde karşımıza çıkar. Görkemli bir havası vardır. Tilkiyi andıran kafa yapısının yanı sıra özellikle siyah olan burnu, çok sevimli olmalarının sebepleri arasındadır. Bunun yanı sıra köpeğin son derece cılız olduğunu da ifade etmek lazım. Bu yüzden hassastırlar. Patilere doğru indikçe tüy yoğunluğu azalır.

Pomeranian Köpek Fiyatları

Pomeranian fiyat TL cinsinden belirtilmiştir. Piyasadaki örneklerine baktığımızdan bunun 4.500 TL ile 30.000 TL arasında değiştiğini hemen fark etmekteyiz. Gerek sevimli gerekse oyuncu özelliğine sahip olmasından dolayı, kesinlikle çok sık tercih edilen, satın alınan ve sahiplenilen bir köpektir.

Değişik fiyatlar üzerinden satılmasının farklı nedenleri söz konusudur. Yavru veya yetişkin olup olmaması bunlardan birisidir. Bazı insanlar özellikle eğitimini en başından, bizzat kendileri vermek istediklerinden satın alırken yavrulardan yana bir tercihte bulunurlar. Eğitimle uğraşmak zorunda kalmamayı düşünenler, yetişkin olan Pomeranian köpeklerini edinebilirler.

Sağlıklı bir yaşam ve olası sorunlara karşılık tüm köpeklerin belli aşılarının yapılması esastır. İlanlara baktığımızda buna dair detaylar da net bir biçimde ifade edilir. Bunun üzerinden hareket ederek satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Ayrıca köpeğin karakteristik özellikleri de fiyat üzerinde kesinlikle etkilidir.